تحقیق انواع اسلحه (با تصاویر مربوطه)

تحقیق انواع اسلحه

قسمتی از متن:

نام اسلحه : پانزرفوست (Panzerfaust ) ( مشت زرهی : armour-fist )

نوع اسلحه : راکت شانه پرتاب

کشور سازنده : آلمان توسط شرکت هوگو اشنایدر آ.جی. (Hugo Schneider AG (HASAG) )

سال ساخت : ۱۹۴۲ میلادی

نوضیحات : این اسلحه نیز مانند اسلحه های هم نوعش چون آر.پی.جی اسلحه ای فاقد لگد یا عقب نشینی (recoilless ) است که نوع مواد منفجره آن مانند آر.پی.جی-۲ از نوع مواد منفجره قوی ضد تانک (High Explosive Anti Tank : HEAT ) می باشد . شرکت سازنده آن ( Hugo Schneider AG (HASAG) ) قبل از این اسلحه نوعی اسلحه ضد تانک دیگری ارائه داده بود به نام فوست پاترون ( فشنگ مشتی :Faustpatrone : fist-cartridge ) که بعد نام آن را به Faustpatrone klein 30m ( فشنگ کوچک مشتی ۳۰ متر : fist-cartridge small 30m ) تغییر داد که در نهایت Panzerfaust نام گرفت . برای آماده سازی اسلحه باید چاشنی و فیوز را به راکت اضافه کرد . پرتاب راکت با انفجار مقدار کمی پودر سیاه (black powder ) به عنوان خرج پرتاب آغاز می شود که فرمول احتراق آن به قرار زیر است :

۱۰(KNO3) + 3S + 8C → ۲(K2CO3) + 3(K2SO4) + 6(CO2) + 5N2

بهترین ترکیب پودر سیاه از نظر وزنی عبارتست از : ۷۴٫۶۴% شوره ، ۱۳٫۵۱% زغال ( تأمین کننده کربن ) و ۱۱٫۸۵% گوگرد . از این پودر امروزه بیشتر در وسایل آتش بازی ، راکتهای مدل و تفنگهای سرپر (muzzleloading ) استفاده می شود .

گازهایی که از عقب لوله اسلحه خارج می شوند تا دو یا سه متر کشنده اند و خروج همین گازها از عقب سلاح موجب شده که این اسلحه فاقد عقب نشینی شود . منطقه امن در عقب اسلحه حدودا ۱۰ متر است . ماده منفجره راکت از ۴۶٫۶% تی.ان.تی ( TNT : trinitrotoluene ) و ۵۳٫۴% آر.دی.ایکس ( RDX : tri-hexogen ) تشکیل شده است .

نام اسلحه : ام ۴ ( M4 )

نوع اسلحه : اسلحه اسالت ( جنگی ) نوع کاربین ( carbine ) ( AR : Assault Rifle ) ( اسلحه کاربین اسلحه ای است که نسبت به اسلحه استاندارد لوله و قنداق کوتاهتری داشته باشد که منجر به کوتاه شدن طول کلی اسلحه و کم شدن وزن آن می شود . اسلحه ام ۴ نوع کاربین اسلحه ام ۱۶ آ ۲ است که تا ۸۰% طول آن کاهش پیدا کرده است . این نوع اسلحه برای خدمه وسائل نقلیه و پرسنل ستاد و جنگ شهری مناسب تر است )

کشور سازنده : آمریکا

کالیبر : ۴۵ * ۵٫۵۶ میلیمتر ناتو

حالات شلیک : ۱- تک تیر ، ۲- سه تیر (three-round burst ) ( در این حالت با هر بار فشار دادن ماشه سه تیر شلیک می شود . از مزیتهای آن در نشانه گیری است که با یک بار نشانه گیری دقیق ، می توان سه تیر به سمت دشمن شلیک کرد ) ، ۳- رگبار ( حالت رگبار در مدل ام۴آ۱ وجود دارد که در این مدل حالت سه تیر وجود ندارد )

طول اسلحه : ۸۵۰٫۹ میلیمتر ( ۳۳٫۵ اینچ )

طول لوله : ۳۶۸٫۳ میلیمتر ( ۱۴٫۵ اینچ ) ( لوله این اسلحه در نوع ام۴آ۱ سنگین تر بوده و دارای مقاومت بیشتری نسبت به گرما در آتش مداوم در حالت رگبار است )

وزن اسلحه بدون خشاب : ۲٫۹۴ کیلوگرم ( ۶٫۵ پوند )

وزن اسلحه با خشاب : ۳٫۴ کیلوگرم ( ۷٫۵ پوند )

برد مؤثر : ۳۶۰ متر

برد نهایی : ۳۶۰۰ متر

میزان آتش : ۷۰۰ الی ۹۵۰ تیر در دقیقه

سرعت گلوله در سرلوله ( سرعت اولیه گلوله ) : ۹۵۰ متر بر ثانیه ( ۲۹۷۰ فوت بر ثانیه )

خشاب : ۳۰ تایی

خرید فایل